DeepCool  |  SKU: R-LE240-WHAMMN-G-2
20% off
Sale price AED 279.00 Regular price AED 349.00
Inclusive VAT
  • Cooling Type: Liquid
  • Radiator Size: 240mm
  • Pump Speed: 2500~3400 RPM±10%
  • Addressable RGB LED CAP
  • Color: White
  • Socket: Intel, AMD
  • 1 Year Warranty
Specifications
  • CPU Sockets
    Intel: LGA1851/1700/1200/1151/1150/1155,
    AMD: AM5/AM4
  • METHOD OF CONTROLS
    LED Control ARGB/DeepCreative
  • LED Modes
    Addressable RGB LED CAP
  • Pump Speed
    Pump Speed: 2500~3400 RPM±10%,
    Pump Rated Voltage: 12 VDC
  • No of Fans
    2
  • FAN Speed
    Dimension: 120 x 120 x 25 mm,
    Speed: 500~2100 RPM±10%,
    Bearing: Hydro Bearing
  • Dimensions
    Radiator Dimensions: 282 x 120 x 27 mm