Gigabyte  |  SKU: GP-GIGABYTE-GME-360
15% off
Gigabyte Gaming 360 AIO Liquid Cooler, 360 mm Radiator, ARGB Magnetic Pump Cap, Replaceable Light Panel, Copper Block, Supports Intel, AMD Sockets, 3 x 120mm ARGB Fans, Black, 1 Year Warranty | GP-GIGABYTE-GME-360
Sale price AED 389.00 Regular price AED 459.00
Inclusive VAT
  • Cooling Type: Liquid
  • Radiator Size: 360mm
  • Pump Speed: 4500 RPM +/-10%
  • Fan Speed: 500~2200 RPM +/-10%
  • Lighting: ARGB Magnetic pump cap
  • Color: Black
  • Socket: Intel 1851 / 1700 / 115X / 1200, AMD AM5 / AM4
  • 1 Year Warranty
Specifications
  • CPU Sockets
    Intel 1851 / 1700 / 115X / 1200
    AMD AM5 / AM4
  • METHOD OF CONTROLS
    LED Control ARGB/RGB Fusion 2.0
  • MATERIALS
    Radiator Material: Aluminum Block Material: Copper Tube Length: 395mm Tube Material: FEP Tube with Nylon Sleeve
  • LED Modes
    Magnetic pump cap with replaceable light panel
    Lighting: ARGB
  • Pump Speed
    Speed: 4500 RPM +/-10%
  • No of Fans
    3
  • FAN Speed
    Type: 3 x 120mm ARGB Fan
    Speed: 500~2200 RPM +/-10%
    Bearing type: 2 Ball Bearing
    Air Flow: Max 61.61 CFM
    Pressure: Max 2.73 mmH2O
    Noise Level: 13.8 ~ 35.8 dBA
  • Dimensions
    Radiator Dimensions: 403 x 120 x 35mm