Gigabyte  |  SKU: GS27FC2-EK
24% off
Gigabyte GS27FC2 Curved Gaming Monitor, 27" FHD (1920 x 1080) Resolution, 240Hz, Anti-glare, 1ms (GTG) Response Time, HDMI, DisplayPort, Tilt Adjustable Stand, Black, 1 Year Warranty | GS27FC2-EK
Sale price AED 639.00 Regular price AED 839.00
Inclusive VAT
  • Screen size: 27" Inches
  • Panel Surface: Curved 1500R (Anti-glare)
  • Resolution: 1920 x 1080
  • Refresh Rate: 240Hz
  • Response Time: 1ms (GtG)
  • Panel Technology: VA
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Color: Black
  • Ports: HDMI, DisplayPort, Earphone Jack
  • 1 Year Warranty
Specifications
  • Panel
    Vertical Alignment(VA)
  • Display
    FHD (1920 x 1080)
  • Display Size
    Display Size: 27",
    View Area: 597.888 x 336.312 mm,
    Color Support: 16.7 Million,
    Response Time: 1ms (GTG),
    Aspect Ratio: 16:9
  • Resolution
    Resolution: FHD (1920 x 1080)
  • Camera & Speaker
    N/A
  • Connectivity
    2 x HDMI 2.0,
    1 x Displayport 1.4,
    1 x Earphone Jack
  • Power Consumption
    Power Consumption: 20W
  • Dimension HxDxW
    610.5 x 434.4 x 205.4 mm