Gigabyte  |  SKU: GP-P750BS
19% off
Gigabyte P750BS 80 Plus Bronze Power Supply, 750W, Non Modular, ATX, Black, 1 Year Warranty | GP-P750BS
Sale price AED 299.00 Regular price AED 369.00
Inclusive VAT
  • Power: 750W
  • Efficiency: 80 Plus Bronze
  • ATX12V: Standard
  • Modularity: Not Modular
  • Fan Size: 120mm
  • Fan Bearing Technology: Fluid Dynamic Bearing (FDB)
  • Protection Features: OVP, OPP, SCP, UVP, OCP, OTP
  • Connectors: ATX/MB, CPU/EPS, PCI-E, SATA, Peripheral
  • 1 Year Warranty
Specifications
  • Connectors
    80 Plus Bronze
  • Modular Type
    1 x 20+4-pin ATX/MB (600 mm),
    2 x 4+4-pin CPU/EPS (600 mm + 150 mm),
    4 x 6+2-pin PCI-E (500 mm + 150 mm),
    7 x SATA (500 mm + 150 mm + 150 mm + 150 mm),
    1 x 4-pin Peripheral (500 mm + 150 mm + 150 mm + 150 mm)
  • Power Supply Wattage
    750W
  • FAN Type
    Not Modular
  • Dimensions LxWxH
    150 x 140 x 86 mm
  • Weight
    N/A
  • Special Technology & Protection
    Protections:
    OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP,
    Intel Form Factor ATX 12V