Gigabyte  |  SKU: GP-UD750GM-PG5-V2
15% off
Gigabyte UD750GM PG5 V2 80 Plus Gold Power Supply, 750W, Fully Modular, ATX, Intel ATX 3.1 Certified, Black, 1 Year Warranty | GP-UD750GM-PG5-V2
Sale price AED 409.00 Regular price AED 479.00
Inclusive VAT
  • Power: 750W
  • Efficiency: 80 Plus Gold
  • ATX12V: Version 3.1
  • Modularity: Fully Modular
  • Fan Size: 120mm
  • Fan Bearing Technology: Hydraulic Bearing (HYB)
  • Protection Features: OVP, OPP, SCP, UVP, OCP, OTP
  • Connectors: ATX/MB, CPU/EPS, 12VHPWR (PCIe 12+4-pin), PCIe, SATA, Peripheral, Floppy
  • 1 Year Warranty
Specifications
  • Connectors
    80 Plus Gold
  • Modular Type
    1 x 20+4-pin ATX/MB (610 mm),
    2 x 4+4-pin CPU/EPS (650 mm + 200 mm),
    1 x 12+4-pin PCIe (12VHPWR) (700 mm),
    4 x 6+2-pin PCIe (600 mm + 150 mm),
    8 x SATA (600 mm + 150 mm + 150 mm + 150 mm),
    3 x 4-pin Peripheral (500 mm + 150 mm + 150 mm),
    1 x 4-pin Floppy (500 mm + 150 mm + 150 mm + 150 mm)
  • Power Supply Wattage
    750W
  • FAN Type
    Fully Modular
  • Dimensions LxWxH
    150 x 140 x 86 mm
  • Weight
    N/A
  • Special Technology & Protection
    Protections:
    OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP,
    Intel Form Factor ATX 12V v3.1