GameMax  |  SKU: GM-GM1650-MINING
16% off
POWER SUPPLY 1650W GAMEMAX GM1650 MINING 80+ GOLD | GM-GM1650-MINING
Sale price AED 369.00 Regular price AED 439.00
Inclusive VAT
  • Low Ripple Silent
  • Efficiency exceed 87%?
  • 6-Channel Independent
  • Thermal control technology
Specifications
  • Modular Type
    Modular
  • Connector
    M/B(20+4P): 1,
    CPU(4P+4P): 1,
    PCI-E(6+2)P: 8,
    SATA: 7,
    Molex 4Pin: 5
  • Power Supply Wattage
    1650W
  • FAN Type
    140mm black fan +silver fan guard
  • Dimensions LxWxH
    180mm x 150mm x 86mm